Užkandžiai

Kaip virti daržoves

virtos daržovės

Teisingai išvirtos daržovės yra suminkštėjusios, bet dar traškios. Daržovės neturėtų būti verdamos ilgai, mat kuo trumpiau jas veikia karštis, tuo daugiau jose išlieka vitaminų ir mineralinių medžiagų.

Teisingai išvirtos daržovės yra suminkštėjusios, bet dar traškios. Daržovės neturėtų būti verdamos ilgai, mat kuo trumpiau jas veikia karštis, tuo daugiau jose išlieka vitaminų ir mineralinių medžiagų. Kad daržovės neprarastų mineralinių medžiagų ir vitaminų, geriausia jas virti garuose. Kai kurios daržovės virdamos skleidžia aitrų kvapą, todėl patariama jas virti atidengtame puode.

Patariama daržoves virti išsyk jų pasirinkus, nuraškius arba nusipirkus, net jei valgyti ketinama po kelių dienų. Daržoves nuvalyti, nuplauti, supjaustyti. Kuo kietesnė daržovė, tuo mažesniais gabaliukais pjaustoma.

Užvirinti 3 litrus vandens, įberti po 1 šaukštelį druskos kiekvienam litrui vandens.

Supjaustytas daržoves į puodą berti pamažu, kad vanduo nenustotų viręs.

Priklausomai nuo daržovių kietumo ir suvirimo laiko, virti tik keliolika sekundžių ar kelias minutes. Daržovės yra išvirusios, jei yra traškios, šiek tiek gurgždančios tarp dantų. Virtas daržoves pagartinti sviestu ir patiekti.

daržoves galima atvėsinti po tekančiu šaltu vandeniu, nuvarvinti ir užšaldyti arba laikyti šaldytuve kelias dienas.

Virtas daržoves galima pašildyti su sviestu prieš patiekiant. Pagardinti krapais ar smulkintomis petražolėmis.

Kiek verda daržovės


Špinatai išverda per keliolika sekundžių, šparaginėms pupelėms reikia maždaug trijų minučių. Penkias minutes pavirus žiedinius kopūstus, galima atsilaužti didžiausią žiedyną ir patikrinti, ar jau išviręs.

Kiekis vienai porcijai
Garnyrui – 150 g, pagrindiniam patiekalui – dvigubai daugiau.

Peržiūros:
76
Žymos:
Kategorijos:
Daržovės · Sveika mityba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *