Užkandžiai

Granatai

granatai

Šviesiai raudoni, gražūs granatmedžių žiedai nuo senovės laikomi meilės, o vaisiai su daugybe grūdelių- vaisingumo simboliu.

Šviesiai raudoni, gražūs granatmedžių žiedai nuo senovės laikomi meilės, o vaisiai su daugybe grūdelių- vaisingumo simboliu.

Granatas- tai obuolys iš Saliamono giesmių, jį galima pamatyti ant Egipto piramidžių ie Meiseno porceliano. 7- 12 cm skersmens vaisiai laikomi sunokusiais tuomet, kai ima aižėti žievelė. Grenadinas- granatų sirupas, suteikiantis kokteiliams, desertams saldumą, spalvą ir aromatą. Granatų žievelė stora, todėl vaisius galima išlaikyti visą pusmetį. Norint išimti kauliukus su minkštimu, keliose vietose reikia įpjauti žievę nuo apyžiedžio iki kotelio ir vaisių perlaužti. Sultingas sėklų apvalkalas valgomas su kauliukais. Vidinės plėvelės nevalgomos.

Granatų sultys
Sultys vertinamos dėl jose esančių taninų. Gerai atšaldytos granatų sultys, sumaišytos su citrinų sultimis, suteikia žvalumo.

Granatų salotos
Desertui galima patiekti skanias granatų ir griežinėliais supjaustytų bananų ir apelsinų salotas, pagardintas medumi ir šaukštu citrinų sulčių. Viską gerai išmaišyti ir atšaldyti.

Svarbu
Džiovintų granatų žievelių arbata – sena ir išbandyta naminė priemonė nuo virškino sutrikimų.

Dėmesio
Granatų dėmės patvarios ir neišsivalo!

Peržiūros:
6615
Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *