Kukurūzai

  • Snack
  • on 5 gruodžio, 2019
  • Patinka!
kukurūzai

Kukurūzų sezonas tęsiasi nuo rugpjūčio iki spalio. Kulinarijoje vartojami cukriniai kukurūzai, kurių rudenėjant galima nusipirkti daugelyje parduotuvių. Tinkamų vartoti burbuolių viršuje esantys grūdeliai turi būti gelsvos spalvos, o jas turi supti sodrūs žali lapai.

Paruošimo būdas

Nulupti lapus, nupjauti abu burbuolės galus. Pašalinti plaušus. Burbuoles 3 minutes virti pasaldintame vandenyje, 5 minutes šaldyti lediniame vandenyje, po to nusausinti, sudėti į polietileno plėvelės maišelius, išspausti iš jų oro pūsles ir užšaldyti. Taip kukurūzus galima išlaikyti 12 mėnesių. Grūdus galima išlukštenti ir tada užšaldyti, tik laikyti rekomenduojama 4 mėnesius. Kukurūzų burbuoles, sušaldytas ar atšildytas virti 15 minučių šiektiek pasūdytame vandenyje. Kukurūzus taip pat galima kepti ant grotelių ar orkaitėje. Konservuoti kukurūzai taip pat mėgstami. Juos tinka patiekti su sūdytu sviestu ir tarkuotu sūriu arba apkepus.

Pomidorų sviestas

100 g sviesto ištrinti, pagardinti 1 šaukštu saldžiųjų pipirų, 2 šaukšteliais kečiupo, 2 šaukšteliais šviežios pomidorų tyrės ir pasūdyti.

Sūrio kremas

Iš 100 g šviežio sūrio, 2 šaukštų pusiau sauso chereso ir 2 šaukštų grietinės išsukti kremą. Pridėti 75 g tarkuoto pormezano ar kito sauso sūrio.

Žalumynų sviestas

Gabalėlį citrinų žievelės išspausti česnakų spaustuku, sukrėsti į 100 g minkšto sviesto ir išsukti. Pridėti 6 šaukštus kapotų petražolių lapų ir 1/2 šaukštelio prieskoninės druskos, pagardinti savo nuožiūra.

Verta žinoti

Kukurūzai turi vertingų baltymų, gliukozės, kalio, magnio, fosforo, vitamino C ir B grupės vitaminų. 100 g kukurūzų energetinė vertė – apie 100 kalorijų.

Patarimas

Šaldytuve šviežius kukurūzus galima laikyti ne ilgiau kaip 3 dienas, nes ilgainiui fruktozė virsta krakmolu.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *