Granatai

  • Snack
  • on 7 gruodžio, 2019
  • Patinka!
granatai

Šviesiai raudoni, gražūs granatmedžių žiedai nuo senovės laikomi meilės, o vaisiai su daugybe grūdelių- vaisingumo simboliu.

Granatas- tai obuolys iš Saliamono giesmių, jį galima pamatyti ant Egipto piramidžių ie Meiseno porceliano. 7- 12 cm skersmens vaisiai laikomi sunokusiais tuomet, kai ima aižėti žievelė. Grenadinas- granatų sirupas, suteikiantis kokteiliams, desertams saldumą, spalvą ir aromatą. Granatų žievelė stora, todėl vaisius galima išlaikyti visą pusmetį. Norint išimti kauliukus su minkštimu, keliose vietose reikia įpjauti žievę nuo apyžiedžio iki kotelio ir vaisių perlaužti. Sultingas sėklų apvalkalas valgomas su kauliukais. Vidinės plėvelės nevalgomos.

Granatų sultys

Sultys vertinamos dėl jose esančių taninų. Gerai atšaldytos granatų sultys, sumaišytos su citrinų sultimis, suteikia žvalumo. Paprastas ir gaivus kokteilis ruošiamas taip: pripilti pusę stiklinės sulčių ir iki viršaus – pusiau sauso putojančio vyno.

Granatų salotos

Desertui galima patiekti skanias granatų ir griežinėliais supjaustytų bananų salotas, pagardintas šaukštu apelsinų likerio ir šaukštu citrinų sulčių. Viską gerai išmaišyti ir atšaldyti.

Svarbu

Džiovintų granatų žievelių arbata – sena ir išbandyta naminė priemonė nuo virškino sutrikimų

Dėmesio

Granatų dėmės patvarios ir neišsivalo!

Žymos:
Kategorijos:
Vaisiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *